149 volných míst
Pro studenty a absolventy

Vzdělání
Lokalita
Obor
Typ úvazku
Jazyky

Další možnosti spolupráce

Hledání není o tom, najít cestu, ale zjistit, kam všude můžeme jít. Zjisti, kam můžeš jít s Českou spořitelnou. Vyber si stáž, brigádu nebo unikátní pracovní pozici v rámci Absolventského programu a nastartuj svoji kariéru ve velké bance.

Spolupráce

Absolventský program trvá 1 rok a nabízí perfektní spojení profesního vzdělání a rozvoje, finančního ohodnocení a práce na projektech, které hýbou bankou. Konkrétně budeš poznávat různá oddělení, setkávat se zajímavými osobnostmi a postupně získáš představu o své ideální práci. Jedná se o pozice na plný úvazek a základní podmínkou přihlášení je současné studium posledního ročníku magisterského studia – či jeho čerstvé absolvování (maximálně 2 roky po promoci).

Přihlas se do rozvojového programu, který bude hlavně o tobě! Program Můj potenciál je koncipován formou interaktivních kurzů, které vedou zkušení lektoři a manažeři České spořitelny. Právě s nimi budeš pracovat na rozvoji svého talentu a potenciálu, odhalíš své silné stránky, zdokonalíš své komunikační a prezentační dovednosti. Program je určen pro studenty posledních ročníků střední školy – a také pro zaměstnance České spořitelny, takže máš jedinečnou příležitost potkat se s profesionály.

Začni si budovat dobré jméno v největší české bance už během studia. Stáže a praxe jsou bezplatné, ale zkušenosti, znalosti a kontakty jsou k nezaplacení. Aktuální nabídku stáží nalezneš v databázi volných pozic. Pokud máš konkrétní představu, co bys chtěl/a dělat, napiš nám. Ozveme se.

Máme pro tebe krátkodobé i dlouhodobé brigády. Pracovní příležitosti pro studenty otevíráme celoročně napříč všemi odděleními - od risk managementu, přes marketing až po obchod. Můžeš se také ucházet o brigádu v IT Resource Poolu. Pokud ti škola dovolí věnovat se práci alespoň 25 hodin týdně, pak neváhej a buď u zrodu našich nejnovějších bankovních projektů. Obsazujeme širokou škálu pozic od testerů, analytiků a vývojářů po asistenty projektových týmů a projektové specialisty.

Máš zájem spolupracovat s odborníky z České spořitelny na své diplomové nebo bakalářské práci? Vyplň, prosím, formulář, ve kterém nám přiblížíš svou představu.

Spolupracujeme s Vysokou školou ekonomickou v Praze, Univerzitou Hradec Králové, s Univerzitou Karlovou v Praze, Českou zemědělskou univerzitou, s Univerzitou Palackého v Olomouci, s Univerzitou J. A. Purkyně v Ústí nad Labem a s Vysokou školou Báňskou v Ostravě. Studenti a pedagogové univerzit se zapojují do řešení našich byznysových a inovačních projektů. Naši odborníci zase na školách pravidelně vedou workshopy a přednášky nejen na finanční témata.

Na partnerských univerzitách si každý rok vybíráme studenty, ambasadory. Ambasadoři k nám nastupují na roční stáž v oblasti, která je v bance zajímá nejvíc. Tady pak navrhují různé nápady a návrhy na zlepšení, vždy se zaměřením na své vrstevníky. Zní to zajímavě? Přihlas se na studenti@csas.cz

Studenti pro nás už třeba vymysleli celý ambasadorský program nebo marketingovou strategii, jak navnadit mladé k investování. A takových příležitostí je spousta. Pokud máš nápad v hlavě, dej nám vědět na studenti@csas.cz.

Fandíme mladým podnikatelům a podporujeme podnikatelské akcelerátory. Startupům nabízíme zdarma poradenství a speciální finanční služby. V současné době podporujeme xPORT na VŠE, Point One na ČZU a ICUK na UJEP.

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Tvoříme, rosteme a inspirujeme

Česká spořitelna je velkou bankou, která svým zaměstnancům dává velké možnosti. Rozvíjí jejich nadání, vzdělává je a poskytuje jim prostor, kde mohou uplatnit svoje zkušenosti. V našem týmu jsou osobnosti, které udávají trendy a nastavují směr českému bankovnictví, a jeho součástí teď můžete být i vy.

6 důvodů, proč pracovat u nás

 • Zjistíš, co tě baví

Vyzkoušej stáž, brigádu nebo si nech vést závěrečnou práci.

 • Začni u jedničky

Nastartuj kariéru u nejúspěšnější banky v ČR.

 • Pracuj, kdy a kde chceš

Máme flexibilní pracovní prostředí. Pracovní dobu si nastavíš podle rozvrhu ve škole.

 • Inspiruj se u osobností

Učit se budeš od nejlepších.

 • Zapoj se do Absolventského programu

Poznáš různá oddělení a budeš se vzdělávat.

 • Inovuj s námi

Přicházíme s nápady, které mění trh.

Jak se vzděláváme

Pracujeme nejen na zajímavých projektech, ale zejména sami na sobě. Rozvíjíme svůj potenciál pomocí kreativních workshopů a odborných školení, spolupracujeme s interními kouči, učíme se od sebe navzájem.

 • Interní koučink
 • Týmový koučink
 • Koučovací kavárna
 • Učíme se za pochodu
 • Jazykové vzdělávání
 • Mentoring
 • Stáže a rotace
 • Online vzdělávání

Naše pracovní prostředí a kulturu oceňují i lidé zvenku

V projektu, který pořádá Síť manažerských center, jsme byli oceněni jako Společnost přátelská rodině. Získali jsme dvě stříbrná místa v soutěžích Gender Studies Firma roku: rovné příležitosti a TOP Odpovědná firma v kategorii Firma vstřícná OZP 2014. V r. 2015 jsme se stali absolutním vítězem soutěže Gender Studies – jako firma, která podporuje rovné kariérní příležitosti u mužů i žen. Od r. 2008 máme ucelený program Diversitas.

Prohlédněte si nás

Pracujeme s radostí, protože umíme včas doplnit energii. V našich kancelářích nechybí prostor pro odpočinek a kreativní zdi v jednacích místnostech podněcují naši tvořivost.

Benefity

Dovolená a zdrav. volno

25 dnů dovolené a k tomu 5 dnů zdravotního volna bez udání důvodu

Zvýhodněné produkty

Zvýhodněné produkty a služby České spořitelny i partnerských společností

Příspěvky

Nadstandardní příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění v celkové výši až 25 200 Kč/rok

Stravenky

Stravenky ve výši 95 Kč/den plně hrazené zaměstnavatelem

Systém Cafeterie

Možnost vybrat si nejrůznější zážitky v hodnotě 6000 Kč/rok

Rozvoj a vzdělávání

Rozsáhlé spektrum rozvojových a vzdělávacích programů, včetně jazykových kurzů

Sport

Možnost stát se členem jednoho nebo více sportovních a kulturních klubů

Flexibilita

Možnost práce na zkrácený úvazek, z domova, sdílení pracovního místa nebo pružné pracovní doby

Příběh absolventa

Veronika Vavřinová

Veronika Vavřinová

Specialistka úvěrových rizik

Jedna banka a spousta možností, kde by mě bavilo pracovat

Spolupracuju přímo s centrálou ve Vídni, díky tomu můžu uplatnit znalosti jazyků. Jo, a mám i čas dálkově studovat druhou vysokou. Postupně, jak se rozkoukávám, tak vidím další a další věci, které by mě bavily dělat. Takže až budu chtít, můžu jednoduše změnit oddělení, aniž bych odešla ze Spořitelny.

Začátky ve Spořce..

Do Spořky jsem nastoupila jako trainee v rámci Absolventského programu, který trval jeden rok. To byla skvělá zkušenost. Měla jsem šanci seznámit se s prima lidmi – dalšími trainees, kteří se stali mými přáteli. Každý z nás pracoval v jiném oddělení banky, ale pravidelně jsme se scházeli a pracovali na společném projektu. Měla jsem tak možnost nahlédnout do různých oblastí a oborů a objevovat, co bych přesně chtěla dělat.

Využití jazyků

Před nástupem do Spořky jsem chtěla studovat egyptologii, nakonec jsem si ale vybrala mezinárodní obchod a mediální studia, protože mám ráda jazyky (zatím jsem studovala angličtinu, němčinu, francouzštinu a ruštinu). Toto zaměření částečně uplatňuji i při své současné práci. Po skončení Absolventského programu jsem nastoupila na pozici, kterou soukromě nazývám „Retail Risk Communication Hub“. Moje práce vyžaduje, abych pravidelně komunikovala s centrálou ve Vídni.

Příběh absolventa

Kateřina Průchová

Kateřina Průchová

Projektový manažer komunikace

Co vlastně ve Spořce děláte?

Mou prací je komunikovat s našimi partnerskými univerzitami a pro každou z nich vymyslet jedinečnou náplň spolupráce. Například na Univerzitě Palackého v Olomouci jsme zřídili Nadační fond, který podporuje studentské inovativní vědecko-výzkumné a umělecké projekty. Na každé škole organizujeme přednášky a workshopy, které vedou odborníci z České spořitelny. Jsem také zodpovědná za praktické projekty, tedy za projekty, které zpracovávají studenti pro nás, banku.

Kdybyste si měla vybrat jedinou akci, na které vás baví pracovat, která by to byla?

Třeba společenské akce, například TEDxPrague, kde se vždy snažíme vymyslet nějakou zajímavou aktivitu pro účastníky. Letos jsme organizovali také interní TEDx pro Českou spořitelnu. Účastníme se i různých studentských soutěží, kde na místa porotců usedají odborníci z praxe, aby studentům dali dobrou zpětnou vazbu a posunuli je dál.

Jak se snažíte přiblížit studentům?

Chceme zavést systém studentských ambasadorů, kteří nám budou pomáhat. Budou zjišťovat od studentů - svých spolužáků - co je zajímá, co jim na škole chybí, co pro ně Česká spořitelna může udělat, aby ze studia na vysoké škole měli co nejvíce. Nám to tak pomůže pochopit lépe prostředí jednotlivých univerzit a požadavky, které studenti mají. Se studenty se teď nově snažíme komunikovat i přes facebookovou stránku Pomáháme dobrým myšlenkám

Vraťme se k vám - jak dlouho pracujete ve Spořitelně?

Ve Spořitelně jsem teprve od dubna 2015. Nastupovala jsem ještě při studiu vysoké školy do našeho interního inkubátoru IT Resource Pool jako asistentka projektového manažera. Po čase jsem ale zjistila, že IT projekty nejsou pro mě to pravé, a začala jsem hledat, jaké jsou možnosti a oblasti, které by mě zajímaly. Tak jsem se dostala ke společenské odpovědnosti.

Co plánujete ve své stávající agendě? Kam směřuje trend podpory vysokoškolských studentů?

Velmi ráda bych studentům ukázala, že se již během studia mohou účastnit našich workshopů a přednášek, které mají zdarma k dispozici. A dokonce začít i svou kariéru v České spořitelně souběžně se studiem a postupně tak získávat praxi. Chtěla bych ve studentech, pomocí aktivit, které jim nabízíme, podnítit zvědavost a touhu na sobě pracovat a neustále se zlepšovat. Studenti mají možností spoustu, ale občas nevěří tomu, že během školy je ten správný čas a čekají... asi až zahřmí.

Příběh manažera

Petr Svoboda

Petr Svoboda

Specialista IT

Petře, proč ses rozhodl zrovna pro IT?

Vždycky jsem chtěl dělat hardware. Už v devíti letech jsem s tátou postavil svůj první blikač. Po střední v Kolíně jsem se přesunul na vysokou do Prahy. Studoval jsem právě hardware a taky obvody. Pak jsem si na jeden semestr zapsal seminář programování v céčku a na další semestr základy UNIXu a to mi nakonec zůstalo. Z celé vysoké jsem tak vlastně využil dva semestry, které mě ovlivnily natolik, že jsem začal dělat v IT.

A pak jsi hned začal programovat ve Spořce?

Ne ne. Prvních pět let po škole jsem programoval jednočipové systémy. Jezdil jsem po fabrikách a programoval tam. Asi nejzajímavější bylo, když jsem pracoval v ocelárně v Plzni. To jsem řídil filtr na čištění vzduchu, respektive plynů, které vznikají při výrobě oceli. Všude kolem bublaly kovy, to byl fakt zážitek. V té době jsem chodil programovat v montérkách, byl jsem přímo v kontaktu s techniky na provozu. Dneska dělám něco úplně jiného.

A to je co?

To, co dělám teď, už není ani tolik programování, jako spíš řízení prostředků a cílů tak, abychom byli efektivní. Moje výhoda je, že vidím pod povrch, vím, o čem programování je. Deset let jsem byl ve Spořce řadovým programátorem. Nastoupil jsem v roce 2005 jako osoba zodpovědná za GSM bankovnictví, které v té době procházelo zásadní proměnou. Pak jsem dělal na systémech určených pro hypoteční centra. Teď je to tak půl na půl; děláme věci jak klientské, tak i pobočkové.

Jak jsi vnímal přechod z malé firmy do bankovního prostředí? Je něco, co tě tenkrát překvapilo?

Překvapila mě systémovost, se kterou jsem se do té doby nesetkal. Věci, na které se v malé firmě tolik nedbá, jsou tady stěžejní. Taky efektivita se buduje úplně jiným způsobem, což hodně vychází z důrazu na týmovost. Denně potřebujeme být v kontaktu s kolegy ze svých i jiných týmů. IT je tak rozvrstvené a každou kostičku má na starosti někdo jiný, že bez každodenní interakce bychom se zhroutili To nejlepší vzniká právě spoluprací.  

Co může ajťák získat, když dá přednost práci v korporátu?

Tak konkrétně práce ve Spořce je určená především pro lidi, kteří mají rádi práci v týmu a společnost obecně. U nás v týmu si hodně vycházíme vstříc, jsme vůči sobě ohleduplní. Mým cílem je fungovat v souladu. Při současném pokroku se naše plány a cíle pořád mění, ale lidské vztahy zůstávají a pro mě jsou nejdůležitější. Navíc v Česku neznám jinou firmu, která by se nezabývala primárně softwarem a zároveň byla takhle technologicky vybavená.

Virtuální prohlídka

Video

Pomáháme

Pomáháme

Česká spořitelna, banka bez bariér

Cílem České spořitelny je být bankou pro všechny. Proto se snažíme naše služby a náš osobní přístup uzpůsobovat i lidem s různým druhem handicapu. Soustavně se snažíme bourat nejen fyzické bariéry, ale zejména ty psychické, které jsou často v nás samých. Při bourání těchto bariér vždy spolupracujeme s odborníky na danou tématiku. Našimi dlouholetými odbornými partnery jsou Konto Bariéry, Pražská organizace vozíčkářů (POV), Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) a Tiché Spojení.

Diversitas

Cílem programu Diversitas je zajistit rovné příležitosti pro všechny zaměstnance Finanční skupiny České spořitelny. Podporujeme různorodost, zajišťujeme vhodné podmínky pro návrat rodičů z mateřské či rodičovské dovolené, pečujeme o zdraví našich zaměstnanců, podáváme pomocnou ruku skupině zdravotně postižených, staráme se o slaďování osobního a profesního života, usilujeme o zmírnění nerovností v počtu mužů a žen na manažerských pozicích a snažíme se aktivně uplatňovat age management.

Sociální bankovnictví - program Krok za krokem

Krok za krokem je program Sociálního bankovnictví České spořitelny určený pro sociálně zaměřené neziskovky a ty, jejichž podnikání má sociální přesah. Poskytujeme vhodně přizpůsobené bankovní produkty, rozvojové programy, mentoring a mnoho dalšího.

Pomáháme:

Ostravská nezisková organizace Vzájemné soužití

Social Trade

Lepší místo

Školka v zahradě

Sdružení Neratov

O.s. Smíšek

Amaro Records

Nadace depositum Bonum

Věnujeme nevyzvednuté peníze z anonymních vkladních knížek zpět české společnosti.

 Nadace depositum Bonum byla zřízena za účelem podpory české společnosti v oblasti vědy, výzkumu, vývoje a vzdělání. Nadace podporuje obory přírodovědné a technické, které přinášejí dlouhodobý prospěch celé společnosti a posilují její konkurenceschopnost v globálním prostředí. 

Spolupráce se studenty

Podnikatelské akcelerátory

IT Resource Pool

Studentské soutěže

Future Minds

Závěrečné práce

Brigády a stáže

Spolupráce s univerzitami

Česká spořitelna, banka bez bariér

Cílem České spořitelny je být bankou pro všechny. Proto se snažíme naše služby a náš osobní přístup uzpůsobovat i lidem s různým druhem handicapu. Soustavně se snažíme bourat nejen fyzické bariéry, ale zejména ty psychické, které jsou často v nás samých.

 

Nadace České spořitelny

Grantový program umožňuje od roku 2009 všem zaměstnancům Finanční skupiny ČS získat pro neziskovou organizaci, se kterou spolupracují ve svém volném čase, grant. V loňském roce banka podpořila dvanáct takovýchto projektů.

Cílem Grantového programu je podpora neziskových organizací v rámci strategických oblastí Nadace ČS - Aktivní život seniorů, Péče o lidi s mentálním postižením a Prevence a léčba drogových závislostí.

Angažovaní zaměstnanci

Finanční skupina Česká spořitelna se od roku 2007 zařadila mezi významné mezinárodní firmy, které svým zaměstnancům umožňují v pracovní době a za nekrácený plat pracovat pro charitu.

Každý zaměstnanec může během roku věnovat dva pracovní dny na charitativní a obecně prospěšné aktivity. Manažeři České spořitelny v roli dobrovolníků tráví jeden pracovní týden v roce v neziskových organizacích, kterým předávají své odborné znalosti a zkušenosti a zároveň pracují, kde je zrovna potřeba.

ZELENÁ BANKA

Podporujeme chytrá řešení

V České spořitelně podporujeme rozmanité projekty a inovativní nápady z oblasti životního prostředí. Zaměřujeme se na úsporu energií, internet věcí a recyklaci. Přehled našich specializovaných programů najdete zde.

Radost nám dělá množství chytrých projektů, s nimiž uspěli mladí lidé a studenti v soutěžích a akcelerátorech, které podporujeme. Například projekty Sharygator, Forewear, Zdrojovna, Bez obalu

Finanční vzdělávání

Naší vlajkovou lodí pro oblast finančního vzdělávání je program Finanční svoboda, který je určený učitelům a žákům základních, středních a vysokých škol. Jeho hlavním cílem je naučit děti a mladistvé hospodařit s financemi, plánovat rozpočet, znát finanční pojmy jako je spotřebitelský úvěr, penzijní fond, akciový fond, ale také uvědomit si, jak se pohybují běžné výdaje rodiny, například kolik stojí pořízení bydlení, nebo domácího mazlíčka.

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků