25 volných míst
Pro studenty a absolventy

Vzdělání
Lokalita
Obor
Typ úvazku
Jazyky

Další možnosti spolupráce

Spolupráce

Studentům a studentkám nabízíme možnost spolupráce při zpracování bakalářských a zejména pak diplomových prací. Vzhledem k tomu, že e4t je společností s technickým zaměřením, nabízíme kooperaci převážně na tématech blízkých tomu, co děláme.

Zaujala Vás tato forma spolupráce? Pak neváhejte a zašlete nám konkrétní téma, které byste chtěli zpracovávat a co nejblíže jej specifikujte. Nalezneme-li společný zájem, můžeme se pustit do díla. 😊

Pracovní dráhu můžete u nás zahájit již během studia na vysoké škole. Získáte tím neocenitelné zkušenosti z praxe a po zdárném ukončení studia pak můžete pokračovat v budování profesní kariéry v e4t.

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Společnost e4t electronics for transportation

Jsme předním poskytovatelem služeb pro vývoj elektrických a elektronických systémů vozidel v České republice. Jsme nedílnou součástí technického vývoje koncernu Volkswagen a díky svým vysoce kvalifikovaným odborníkům přebíráme odpovědnosti v různých fázích vývoje automobilové elektroniky.

Čím se zabýváme

Již od roku 2001 podporuje e4t své zákazníky během celého vývojového cyklu - od návrhu, přes vývoj a testování až po integraci a sériové nasazení. Tyto své kompetence doplňuje také výrobou hardwarových a softwarových prototypů.  Spolupracuje nejen s předními výrobci automobilů, ale i s tuzemskými a zahraničními dodavateli elektronických komponentů. e4t je dceřinou společností firem ŠKODA AUTO a Carmeq, což z ní činí 100% člena skupiny Volkswagen.

Zákazníci a partneři

V oblasti automobilového průmyslu spolupracujeme nejen s výrobci automobilů, ale i s tuzemskými a zahraničními dodavateli elektronických komponentů. Jsme hrdi na to, že naše služby a řešení si vybírají ti nejlepší ve svém oboru a jsme pro ně spolehlivým partnerem na cestě k úspěchu. 

Vzdělání a rozvoj

Náš systém vzdělávání pokrývá jak aktuální potřeby, tak i dlouhodobé cíle rozvoje firmy. Respektujeme potřeby individuálního rozvoje zaměstnanců i manažerů v rámci plánu rozvoje. Veškeré vzdělávací aktivity tvoří ucelený koncept vzdělávání pro nové i stávající zaměstnance.

Vzdělávání probíhá formou interních i externích akcí v podobě standardizovaných kurzů nebo kurzů přizpůsobených aktuálnímu požadavku jednotlivých zaměstnanců.

Tipy od personalisty

  • Do životopisu uvádějte co nejvíce informací dokládající Vaše znalosti
  • Nezanedbejte přípravu k pohovoru
  • Na pohovor můžete donést nějakou svou konkrétní práci nebo projekt, na který jste hrdí
  • Buďte připraveni na to, že část pohovoru proběhne v cizím jazyce (AJ/NJ)
  • Dostavte se k pohovoru včas
  • Nebojte se klást otázky 
  • Ukažte svou motivaci

Benefity

Rozsahem a strukturou benefitů se e4t řadí mezi špičky na trhu

Benefity

Pracovní doba

Zkrácená a pružná pracovní
doba 37,5 hod týdně

Home office

Možnost práce z domova
(režim Home office)

Týden dovolené navíc

Týden dovolené nad rámec
zákonné výměry

Flexi volno

Dohoda o napracování
poskytnutého volna

Systém Cafeterie

Kredity na úhradu produktů a služeb z oblastí kultury, sportu, rekreace, vzdělávání a zdraví

Penzijní připojištění

Příspěvek na penzijní připojištění
od 400 Kč/měsíc

Kurzy

Vzdělávací a jazykové
kurzy na pracovišti

Leasing vozů ŠKODA

Výhodný operativní leasing -využít lze každý rok nový automobil od modelu Citigo až po Octavia Combi

ŠKODA AUTO

Zvýhodněné nabídky na služby
a příslušenství ŠKODA AUTO

Výhodné tarify

Výhodné tarify pro soukromé
účely od T-Mobile

Cestovní pojištění

Zvýhodněné cestovní pojištění
pro soukromé účely

A mnohé další

Stravenky v hodnotě 80,- Kč, odměna při pracovním výročí, odměna za doporučení nového kolegy,...

Příběh absolventa

Aram Simonian (27 let) vystudoval Kybernetiku a robotiku na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. V současné době působí v e4t jako Specialista vývoje a zabývá se především vývojem automatizovaných testů a SW pro sériovou produkci. Zeptali jsme se, jaká byla jeho cesta k současné pozici.

Aram Simonian

Aram Simonian

Specialista vývoje

Jak ses o společnosti e4t dozvěděl?

O e4t jsem věděl od několika absolventů a spolužáků ze studijního programu, kteří zde našli uplatnění. Rozhodující okamžik pro navázání spolupráce přišel ve druhém ročníku magisterského studia, kdy jsem navštívil veletrh iKariéra, na kterém se mezi jinými firmami prezentovala i společnost e4t. Tam jsem měl možnost mluvit se zástupci e4t o tom, co firma přesně dělá a jaké nabízí možnosti.

Jak probíhalo výběrové řízení?

Do e4t jsem nastoupil ještě jako student. Po iKariéře jsem poslal svůj životopis a pár dní poté jsem byl pozván na přijímací pohovor se zástupkyní HR oddělení a mým budoucím šéfem. Vzhledem k tomu, že zájem o spolupráci byl oboustranný, probíhal pohovor ve velmi příjemné atmosféře. Bavili jsme se o mých schopnostech a zkušenostech získaných na projektech, na kterých jsem se podílel během studia, i o různých oblastech, ve kterých bych se mohl v e4t uplatnit.

Proč sis vybral právě e4t za svého prvního zaměstnavatele?

I když jsem jako student měl málo praktických zkušeností, dostal jsem důvěru a možnost samostatně pracovat na projektu automatizace fotometrie světlometů ve Škodě Auto. Během studia mi navíc firma vyšla vstříc téměř volným pracovním úvazkem, takže jsem se mohl stoprocentně soustředit na školní projekty, kdykoli jsem potřeboval. 

Práce na zajímavých projektech

Přestože e4t není velká firma, podílí se jako člen koncernu Volkswagen na velmi zajímavých projektech a působí v poměrně širokém spektru oblastí od designu přes vývoj až po testování. To umožňuje zaměstnancům pracovat i na projektech v zahraničí, například v mateřské společnosti Carmeq v Německu nebo u jiných koncernových společností. Tím pádem má každý zaměstnanec příležitost dělat to, co ho opravdu baví. Moje vlastní zkušenost potvrzuje, že i absolvent se může podílet na významných projektech.

Co považuješ za svůj největší úspěch v e4t?

Za největší úspěch považuji zvládnutí pilotního projektu vývoje SW komponenty pro BCM (jednotku centrální elektroniky), díky kterému máme nyní zodpovědnost za dvě SW komponenty, které opravdu „jezdí“ v autech koncernu VW. V tomto projektu jsem dostal příležitost poznat proces vývoje sériového SW z různých pohledů, od SW architektury přes implementaci až po configuration a change management.

Jaké máš plány do budoucna?

V nejbližší době se budu orientovat na HIL testování funkčního modulu BCM, pro který už vyvíjíme SW komponenty. Je to velká výzva, protože testování tohoto charakteru vyžaduje nejen znalosti o jednotce BCM, ale i povědomí o architektuře vozu, jejích variantách, a v neposlední řadě také o interakci BCM s ostatními řídicími jednotkami. Nadále se budu podílet na vývoji SW komponent, za které máme zodpovědnost. V e4t bych chtěl dále pracovat aspoň na částečný úvazek, i kdybych se stal rentiérem. 😊

Jak se Ti líbí prostředí, ve kterém pracuješ?

Jsem spokojen. Nejvíce se mi líbí pohodová atmosféra v našem teamu, který je plný schopných lidí. Bez mých nejbližších kolegů by pro mě start v e4t byl nejen podstatně složitější, ale také nudnější. Někdo má v kanceláři květiny, někdo možná i palmu, ale chilli papričky jako u nás se pěstují málokde. A na našeho robota, který konec testů v laboratoři ohlašuje úderem paličkou do gongu, se chodí dívat i návštěvy z Audi.

Co bys doporučil současným studentům a studentkám?

Aby se snažili už v průběhu studia zapojovat buď do výzkumných projektů ve škole nad standardní rámec studia, nebo aby navázali spolupráci s firmou z oboru, ve kterém chtějí hledat uplatnění. Spolupráce firem s univerzitami je v posledních letech čím dál běžnější, takže zvlášť v technických oborech není nouze o trainee programy, brigády, závěrečné práce, teamové projekty nebo částečné úvazky při studiu.  

Příběh manažera

Václav Maixner vystudoval Kybernetiku a umělou inteligenci na Elektrotechnické Fakultě ČVUT. Od ledna 2015 vede tým dvaceti odborníků v oblasti testování komponent, který je součástí Testovacího centra. Zeptali jsme se, jaká byla jeho kariérní cesta a co očekává od nových kolegů a kolegyň ve svém týmu.

Václav Maixner

Václav Maixner

Vedoucí tematického pole: Testování komponent (Oddělení: Testovací centrum)

Proč jste se rozhodl spojit kariéru právě se společností e4t?

V roce 2011 jsem hledal firmu, která se bude zabývat satelitní navigací, což bylo téma, které jsem řešil v předchozím zaměstnání. Právě v té době společnost e4t takovou pozici vypsala. Na přijímacím pohovoru jsem se pak od jednoho z manažerů dozvěděl, že by pro mě měl možná něco zajímavějšího. Hned druhý den jsem se byl podívat v „Modena“ týmu a za týden už jsem byl jeho součástí. Zaujala mě nejen zajímavá práce v automotive a možnost ovlivnit budoucnost, ale též úžasný a mladý tým spolupracovníků.

Jaký byl Váš profesní růst v rámci společnosti?

Začínal jsem jako programátor automatických testů. Pak jsem se posunul na pozici koordinátora tohoto týmu a po zhruba roce mi byla nabídnuta pozice Vedoucího tematického oddělení.

Co považujete za svůj zatím největší pracovní úspěch v e4t?

Jako programátor si považuji, že mnou napsané testy opravdu fungovaly a testovaly, to, co měly. A jako vedoucí týmu si cením vytvoření testovacího centra v oblasti infotainmentu pro ŠKODA AUTO. Je to velký úspěch celé naší společnosti a prokazuje naši schopnost dodávat zákazníkům ucelené řešení testování.

Jak funguje Váš tým? Jaká je atmosféra na jednáních?

Náš tým funguje vlastně sám 😊 , což si myslím, že je to nejlepší. Všichni vědí, co mají dělat. Když nad tím tak přemýšlím, tak mám štěstí, že mám tak úžasný tým. Občas se potkáme, zhodnotíme, kudy jdeme a pak se tyto věci začnou pomalu dít 😊 .

A atmosféra? Já rád pracuji v otevřené a přátelské atmosféře. A to jak s mým týmem, tak i se zákazníkem. Vždyť nám všem jde vždy o společnou věc. A tou je, aby vše běželo a fungovalo a vzájemně jsme si pomohli.

Podle jakých kritérií si vybíráte nové kolegy/ně do svého týmu?

Kritéria jsou jednoduchá. Přirozená inteligence, týmovost a zároveň, aby každý byl malinko jiný a tým tak obohatil. Velkou výhodou jsou bezesporu předchozí zkušenosti z projektů. Jakýchkoli, třeba i školních.

Podnikáte nějaké akce?

Jednou dvakrát do roka zajdeme s naším týmem někam ven a na teambuilding. Ve firmě pak kromě vánočních večírků pořádáme i tradiční letní slavnosti se sportovním nádechem. Někteří naši kolegové spolu chodí hrát fotbal, jiní upřednostní raději neformální grilovačky. Každý, kdo se chce zapojit, si najde to své.

Virtuální prohlídka

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků