29 volných míst
Pro studenty a absolventy

Vzdělání
Lokalita
Obor
Typ úvazku
Jazyky

Další možnosti spolupráce

Staň se jedním z našich odborníků. Poskytneme ti ideální podmínky pro tvůj rozvoj. Získáš mezinárodní zkušenosti. Budeš dělat smysluplnou práci, která tě bude bavit. Záleží jen na tobě, jaký obor si vybereš: Advisory, Audit, Daně & právo, Transakce nebo Forenzní služby.

Spolupráce

Přidat se k nám můžeš už jako student. Chvíli budeš v práci, chvíli ve škole. Od začátku tě zapojíme do projektů pro naše české i mezinárodní klienty. Staneš se nedílnou součástí našeho týmu. Umožníme ti na sobě pracovat. Se vším ti poradíme. Získáš praxi, přivyděláš si a zblízka poznáš o čem je práce v EY. Když budeš chtít, můžeš s námi pokračovat později na plný úvazek.

Od začátku se budeš hodně učit, plnit dílčí úkoly, konzultovat je s týmem a chodit na schůzky s klienty. Poznáš spoustu kolegů, ze kterých se brzy stanou skvělí kamarádi. S tím jak budeš získávat zkušenosti, porostou i tvé kompetence. Čeká tě pravidelný kariérní postup. Už za dva roky můžeš být na pozici senior konzultanta.

Tematicky zaměřené workshopy pořádáme, jak na vysokých školách, tak v našich kancelářích. Zblízka poznáš jednotlivé divize. Seznámíš se s našimi kolegy, přiučíš se a zjistíš, co tě baví. Kde se příště můžeme potkat, najdeš v sekci „Potkejme se“ na webu www.cestasey.cz.

Ve spolupráci s vysokými školami pořádáme přednášky našich odborníků na automotive, energetiku, robotiku nebo transakce. Tradičně přednášíme také daně a audit. Zkrátka máme bohaté zkušenosti z praxe a rádi se o ně s tebou podělíme.

Pravidelně se účastníme studentských veletrhů pracovních příležitostí, jako jsou Šance nebo iKariéra. Zastav se příště na kus řeči a dej nám o sobě vědět.

Jsme hrdým partnerem projektů podporující inovativní nápady. Svými odbornými znalostmi pomáháme studentům a začínajícím podnikatelům přetavit vize v reálný byznys.

V EY můžeš najít svého mentora. Poradí ti s diplomkou, přiblíží ti naši práci nebo tě naučí novým dovednostem. Záleží jen na tobě, jak příležitost využiješ. Medailonky mentorů najdeš v dolní části sekce „Potkejme se“ na webu www.cestasey.cz.

Studuješ VŠE nebo Masarykovu universitu? Reference z první ruky ti poskytnou Andrea Troppová (VŠE) eyambasadorvse@gmail.com a Martin Dráb (MU) eyambasadormu@gmail.com.

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

EY v České republice

Už více než 100 let je naše historie psána miliony příběhů lidí a firem. Pomáháme jim uspět, realizovat sny a dělat práci efektivněji. V České republice je nás víc než tisíc a najdete nás v Praze, Brně a Ostravě.
Poradenské služby poskytujeme více než tisícovce českých i mezinárodních společností. Pracujeme pro dvacet firem z české top 30 a pro všech pět největších bank v zemi. Radíme startupům a začínajícím podnikatelům. Pro studenty jsme nejatraktivnější zaměstnavatel světa mezi poradenskými firmami.
Každý rok přijímáme více než 100 studentů a absolventů vysokých škol nejen s ekonomickým vzděláním.

Inspiruj se

Věci, které jsem se učil na škole, teď dávají mnohem větší smysl. To, že jsem si po třeťáku myslel, že umím dobře Excel, bych dneska už netvrdil. Učím se každý den a mnohem rychleji než dřív. Víc si všímám souvislostí. I díky lidem, které jsem tady potkal, mám mnohem větší přehled.
Tomáš Ročeň, intern, Audit

Největší výzva byl přechod z asistenta na seniora. Moje práce už není jen o dílčích úkolech, ale musím dát dohromady požadavky od klienta, manažera a partnera, zkoordinovat asistenty a ještě si udržet dobrou náladu.
Dominika Stará, senior konzultantka, Audit

Jaké jsou tvoje tři kroky do EY?

  1. ONLINE PŘIHLÁŠKA
    Ujasni si, co bys chtěl v EY dělat, a prozkoumej otevřené pozice na našem kariérním webu.
  2.  TEST
    Ověříme si, jak rozumíš číslům a jak umíš pracovat se složitými texty. Otestujeme tvoje logické uvažování a angličtinu.
  3. POHOVOR / ASSESMENT CENTRUM
    Připrav se, ale hlavně nezapomeň, být sám sebou. Chceme zjistit, co děláš ve škole i mimo ni. Zajímají nás tvoje pracovní a životní zkušenosti. U některých pozic si ověříme i tvoji schopnost práce v týmu. Chceme zjistit, jak si budeme rozumět.

Benefity

Už jako asistent budeš brát přes 30 000 Kč. Když ti půjde práce od ruky, dostaneš navíc zajímavé bonusy. Dáme ti rovnou 6 týdnů dovolené a iPhone. Benefity budeš mít za 27 000 Kč ročně. Záleží jen na tobě, jak se chceš bavit – zda sportem, kulturou nebo jinak.

Pravidelně investujeme do tvého vzdělávání. Zaplatíme ti uznávané profesní certifikace (ACCA, CFA a další). Na zkoušky ti poskytneme studijní volno. Zprostředkujeme ti možnost krátkodobých i dlouhodobých zahraničních stáží. Pokud budeš chtít a tvoje práce to umožní, můžeš pracovat i z domova.

Tvůj profesní start na pozici interna nebo asistenta ti usnadníme intenzivním školením.

Benefity

Zajímavé bonusy

6 týdnů dovolené

iPhone

Benefity za 27 000 Kč

Investujeme do vzdělávání

Studijní volno na zkoušky

Zahraniční stáže

Možnost práce z domova

Příběh absolventa

Roman Machů

Roman Machů

asistent v Auditu

Před dvěma roky jsi nastoupil do EY. Co jsi musel splnit, abys ve výběrovém řízení uspěl?

Výběrové řízení bylo poměrně jednoduché – absolvoval jsem numerické testy, testy z angličtiny a logického myšlení. Následovaly pohovory se seniorem, manažerem a partnerem. Skvělé pro mě jako studenta ekonomky bylo, že jsem nemusel mít žádné předchozí zkušenosti nebo znalosti z oboru – na testy jsem se tedy nemusel připravovat. Po nástupu jsme všichni absolvovali třítýdenní školení a začali auditovat.

Jak vypadá tvůj pracovní den?

První měsíce po nástupu jsem pracoval na jednodušších sekcích, jako jsou Pohledávky, Závazky nebo Mzdy a postupně se dostal k těm zajímavějším. Zároveň jsem pracoval ve firmách z různých odvětví – v pojišťovnách, realitních kancelářích, farmaceutických nebo transportních firmách.

Po absolvování stáže a přechodu na asistentskou pozici jsem zůstal u finančních klientů, kde jsem se dostal k zajímavé práci s cennými papíry a finančními deriváty.

Spolužáci a kamarádi si většinou myslí, že svůj pracovní den trávím nad účetnictvím a excelem, ale pravdou je, že na čísla se v auditu díváme až jako poslední, nejprve musíme firmu poznat – seznámíme se s firemními procesy, zodpovědností a pracovní náplní jednotlivých zaměstnanců a zjistíme, jaké kontrolní prostředí ve firmě je. Výhodou auditu je, že už i asistent nahlédne do celého zákulisí firmy a zjistí, jak funguje jako celek.

Využiješ při své práci cizí jazyky?

Ano, většina interních dokumentů je v angličtině. Mezi kolegy máme cizince, takže se s nimi domluvíme jedině anglicky. Taky klientovi často reportujeme v angličtině. Zkrátka bez angličtiny to v EY nejde. Výhodou je i další jazyk.

Máte možnost na absolventských pozicích vyjet na zahraniční stáže?

Úplně na začátku spíš jen výjimečně. Po dvou třech letech je možností více. Záleží na individuální motivaci a jazykové vybavenosti. Nejčastěji se cestuje do anglicky mluvících zemí - USA, Austrálie nebo Velká Británie. Výjimkou není ani Afrika. Nedávno jsem slyšel, že se kolegyně vrátila z Barbadosu. Hodně lidí v EY má zahraniční zkušenosti. Když je potkáte, rádi o nich vyprávějí.

Jak se ti v EY pracuje?

Mě to baví. Mám tu hodně kamarádů. Potkáváme se nejen v práci. Přátelské atmosféře napomáhá i fakt, že si tady všichni tykáme. Když potřebuji s něčím poradit, není problém se kohokoli zeptat včetně manažerů.

Co bys doporučil studentům, kteří zvažují kariéru v EY?

Jděte do toho. Práce v EY je náročná, ale stojí to za to. Získáte neuvěřitelný rozhled a sebevědomí. To, co byste se jinde učili roky, tady zvládnete mnohem dřív.

Příběh manažera

Michal Šoka

Michal Šoka

manažer v Auditu

Studoval jsi softwarové inženýrství na ČVUT. Jak ses dostal k auditu?

Původně jsem chtěl jít do týmu IT Risk Managementu. Uspěl jsem v písemných testech, ale v IT už bohužel nebylo místo. Dostal jsem nabídku ve výběrovém řízení pokračovat a to buď v rámci daní, nebo auditu. Rozhodl jsem se pro audit. I když přiznávám, v té době jsem toho o auditu moc nevěděl. U mě to vyhráli hlavně lidi. Udělali na mě dobrý dojem už při prvním kontaktu na veletrhu iKariéra.

Co je podle tebe na práci v auditu nejzajímavější?

Máme příležitost do detailu poznat, jak fungují různé firmy. Za klienty často cestujeme. Spolupracujeme na projektech s lidmi z celého světa, ať už v rámci EY nebo s klienty. Máme přístup k řadě kurzů, které nám EY zajišťuje: od jazykových kurzů přes kurzy soft skills až po přípravu na profesní zkoušky ACCA. Jednou do roka absolvujeme týdenní školení v zahraničí. Mně teď například čeká dvoutýdenní školení související s automatizací procesů, pak budu sám školit datové analýzy v Nízkých Tatrách. Práce v auditu je hodně různorodá a i po sedmi letem mě stále baví.

Co je náplní tvé práce?

Dřív jsem trávil většinu času u klienta. Teď v roli manažera jsem víc v naší pražské kanceláři ve Florentinu. Koordinuji jednotlivé auditní týmy, pomáhám kolegům řešit složitější úkoly, komunikuji s klienty, řeším běžnou operativu a v neposlední řadě získávám nové zakázky. Za klienty se dostanu několikrát do týdne v závislosti na tom, který projekt právě běží.

Jak si vybíráš spolupracovníky do týmu?

Každá auditní zakázka je jiná. Některá trvá týden, dva, jiná měsíce. Pro každou sestavujeme nový tým. Klasická ponorková nemoc, která může nastat u stabilních týmů, tady nehrozí. Ideálně to funguje tak, že každý v týmu vyniká v něčem jiném a učíme se navzájem. Zároveň je pro mě důležitá jistá kontinuita. Klientovi chci poskytnout tým, se kterým má už z minulosti dobré zkušenosti a dobře nastavený vztah.

Jak vypadá tvoje pracovní prostředí?

Pracujeme v moderních kancelářích v centru Prahy. Máme tu klasický open space, ale zároveň i klidnější místa. Každý si tak najde prostor, který mu pro práci nejvíc vyhovuje. Navíc máme krásnou terasu s výhledem na Prahu. Když vyjde počasí, pořádáme tady oblíbené after-work drinks.

Co bys doporučil studentům, kteří kariéru v EY zvažují.

Moc o tom nepřemýšlejte a zkuste to. Hodně se naučíte a poznáte zajímavé lidi. Od začátku budete pracovat na projektech s kolegy z celého světa.

Virtuální prohlídka

Video

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků