Další možnosti spolupráce

Začni svoji kariéru v IKEA! Možností je mnoho. Je jen na tobě, která oblast IKEA tě zajímá.

Spolupráce

V IKEA nejsou brigády, jak je znáte. Každé zaměstnání je podstatné pro fungování celé IKEA a každého zaměstnance považujeme za rovnocenného člena týmu. I kdyby ses u nás zdržel(a) jen na krátkou dobu nebo měl(a) pouze částečný úvazek, přivítáme tě mezi sebou, zaškolíme a budeš moci využít širokou škálu benefitů. Studenti v IKEA často zůstávají i po skončení studia a rozvíjejí svoji kariéru s námi.

Absolventi mají v IKEA nesčetně možností uplatnění. Stačí si vybrat podle toho, co právě tebe zajímá a kterým směrem se chceš vydat. IKEA je zastoupena po celém světě, proto je celkem běžné, že se naši kolegové úspěšně uplatňují v zahraničních pobočkách IKEA i přímo v zemi jejího původu, ve Švédsku.

Speciální program máme připravený pro ty, kdo chtějí růst spolu s IKEA. Určen je zejména budoucím manažerům a zaměřuje se na prohloubení profesních znalostí, získání praktických zkušeností, zvládnutí manažerských dovedností a osobní rozvoj každého účastníka. Program probíhá v angličtině.

 

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Sdílené hodnoty

Jsme různorodá skupina realistických, přímých lidí, které baví vše okolo zařizování domácnosti. Pocházíme z různých částí světa, ale všichni věříme ve stejnou inspirující vizi „vytvářet lepší každodenní život pro co nejvíce lidí“. Tato vize je založená na humanistických hodnotách, které máme rovněž společné. Vše se nese v duchu pospolitosti a nadšení. Pracujeme tvrdě, ale baví nás to. Neustále hledáme lidi, kteří naše pozitivní postoje a hodnoty sdílejí.

Studenti a absolventi

Nehledíme na věk, pohlaví, ani národnost. Vzdělání je pro nás jen vstupním údajem. Mnohem důležitější je, jestli sdílíš naše hodnoty, máš chuť pracovat s kolegy i na sobě, chceš se učit novým věcem a nebojíš se dělat chyby. Jako student můžeš začít na pozici, kde nejlépe využiješ svůj talent, a pokračování tvé kariéry je jen na tobě. IKEA nabízí práci v různých oblastech: v obchodním domě, servisní organizaci, nákupní organizaci anebo v některém z výrobních závodů IKEA.

Podporujeme různorodost

Péče o lidi, diverzita a inkluze jsou principy, které jsou pro nás v IKEA velmi podstatné a přínosné. Každý jsme jiný a právě naše rozdílnost přispívá k tvořivosti a podporuje náš růst. V IKEA vytváříme prostředí, kde se naši zaměstnanci cítí oceňováni právě za jejich jedinečnost, za jejich unikátní a různorodý talent a kde každý může být sám sebou.

Naše pracovní prostředí

Pracovat u nás je jako pracovat s přáteli. Všichni si tykáme a oslovujeme se křestními jmény, nikoliv pozicemi a tituly. Se svým vedoucím nebo s ředitelem si můžeš sednout u kafe a otevřeně si popovídat. V zázemí máme vlastní zaměstnaneckou restauraci a odpočinkový prostor, kde se můžeš v době pracovní přestávky připojit na internet nebo se podívat na televizi.

Možnosti rozvoje v IKEA

Nabízíme ti jedinečné kariérní možnosti a příležitosti k dalšímu vzdělávání. Můžeš si vyzkoušet různé role a funkce nebo práci v zahraničí.  Umožníme ti navrhnout si vlastní kariérní cestu podle tvého plánu rozvoje a tvých cílů a budeme tě na ní podporovat. Jsme přesvědčeni, že každý náš kolega se může dále rozvíjet. Chceš-li s IKEA začít růst i ty, informuj se na různé možnosti, které můžeš v IKEA využít nebo si projdi nabídku volných míst.

Benefity

V IKEA je zábava při i po práci. Pořádáme časté společné aktivity a párty se spoustou zábavy.

Benefity

Flexibilní úvazky a směny

Hned na začátku se domluvíme, o jaký pracovní úvazek máš zájem. Pracovní doba je u nás různá.

Vzdělávání a růst

  Různé interní školicí programy a příležitost vytvořit si vlastní plán rozvoje.

Párty

V IKEA je zábava nejen při práci. Pořádáme časté společné aktivity a párty se spoustou zábavy.

Flexipassy

Ideální benefit, kde si vybereš ty sám/sama, zda si zajdeš do fitka, na film do kina nebo je využiješ na dovolenou.

Cestování

V rámci mnoha našich pracovních pozic je cestování součástí pracovní náplně.

Práce v zahraničí

IKEA se neustále rozrůstá a s přibývajícími obchodními domy přicházejí i nové pracovní příležitosti.

Kantýna pro zaměstnance

Můžeš si vybrat ze široké nabídky dotovaných jídel. Káva, čaj, nealko nápoje a ovoce jsou zdarma.

Zaměstnanecká sleva

Jako zaměstnanec IKEA budeš mít možnost nakoupit si výrobky IKEA pro vlastní potřebu se slevou.

Příběh absolventa

Každý v IKEA má svůj příběh. Zde se dočteš o cestě absolventa vysoké školy, který spojil svou kariéru s IKEA a našel u nás uplatnění i po ukončení studia.

Jiří Wodecki

Jiří Wodecki

Zástupce managera restaurace

Co jsi musel splnit, abys získal současné místo?

Rozhodl jsem se v IKEA rozvíjet, proto jsem se ucházel o nabízenou pozici v rámci rozvojového programu. Zúčastnil jsem se assessment centra, kde jsme plnili různé úlohy. Vše probíhalo v neformální atmosféře, kde každý měl šanci ukázat své schopnosti a talent. Na základě výsledků jsem byl vybrán a zařazen do programu. V té době jsem už v IKEA pracoval a zároveň jsem studoval na vysoké škole. IKEA mi umožnila skloubit práci a studium, které jsem v loňském roce úspěšně dokončil.

Jak vypadá tvůj typický pracovní den?

Jako zástupce managera restaurace IKEA řeším každý den různé situace se zaměstnanci v rámci provozu restaurace. Díky různorodé práci můžu získávat stále nové zkušenosti a praxi. Například zajišťuji podklady k prodejním výsledkům, komunikuji se zaměstnanci, účastním se meetingu managementu obchodního domu a zároveň jsem členem několika pracovních týmů. Jako výhodu beru, že můžu cestovat a potkávat se s kolegy z ostatních obchodních domů a to nejen v rámci ČR.

Co považuješ za dobu, co ve firmě pracuješ, za svůj největší úspěch?

Za svůj největší úspěch považuji to, že jsem se v IKEA vypracoval z řadové pozice do pozice vedoucího a zároveň vystudoval vysokou školu.

Jak se ti líbí prostředí, kde pracuješ?

V IKEA  se mi líbí otevřená a přátelská atmosféra, kde může každý vyjádřit svůj názor a pracovat na svém rozvoji. Člověk zde má možnost učit se z vlastních chyb i z chyb ostatních kolegů. V IKEA je řada benefitů, ze kterých si vybere každý. Pro mne byl největší benefit to, že mi bylo umožněno při práci vystudovat.

Vidíš ve firmě prostor pro svůj kariérní růst?

IKEA nabízí mnoho možností a cest v rámci rozvoje. Já osobně chci vyzkoušet více oddělení v obchodním domě a získat tak přehled o fungování IKEA jako celku. Mým snem je jednou pracovat jako ředitel obchodního domu. Díky tomu, že IKEA je mezinárodní firma, mám možnost v rámci svého rozvoje pracovat i v zahraničí.

Co doporučuješ uchazečům, kteří se chtějí do IKEA přihlásit?

Doporučuji být sám sebou a jít si za svým snem.

Příběh manažera

Pro rozvoj lidí je potřeba dobrý manager. Těch máme v IKEA spoustu. Zde je příběh jednoho z nich.

Tomáš Panáček

Tomáš Panáček

Manager restaurace

Jaké je uplatnění studentů a absolventů v IKEA?

Uplatnění studentů a absolventů v IKEA je široké. Každý student určitě najde uplatnění svých schopností, a to jak v rámci běžných pracovních pozic, tak i pozic vedoucích pracovníků. Záleží na každém, jaký pracovní úvazek zvolí. Nevyžadujeme praxi , jen chuť a energii pracovat na svém rozvoji. V IKEA nabízíme mnoho pracovních pozic v různých oblastech. Pro nás nejsou studenti brigádníci, ale rovnocenní kolegové se všemi povinnostmi, ale i výhodami.

Co je největším přínosem při práci s absolventy a studenty?

Určitě to jsou nové nápady a nová energie. Navzájem spolu sdílíme zkušenosti a následně je pak společně realizujeme. Díky novému pohledu na věc nám můžou studenti a absolventi pomoci zjednodušit a zefektivnit naši každodenní práci.

Na co se mají studenti a absolventi připravit, když zvažují práci v IKEA?

Na otevřenou a přátelskou atmosféru, kde důvěra a respekt je na denní úrovni. Očekáváme, že každý pracovník dokáže převzít zodpovědnost, a to jak za svůj rozvoj, tak i za výsledky. Nebojíme se dělat chyby a učíme se z nich. Od každého je vyžadován aktivní přístup v rámci udržitelnosti a to jak v rámci podnikání tak i životního prostředí.

Jaký je v IKEA prostor pro další karierní růst studentů a absolventů?

IKEA má propracovaný plán nástupnictví na každou vedoucí pozici. Každý může být jeho součástí. Je možné začít na běžné i na vedoucí pozici a časem se propracovat o několik úrovní výše. Řada našich zaměstnanců začala pracovat již během studia, a po ukončení u nás pokračují v kariéře nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Virtuální prohlídka

Video

Pomáháme

Členové IKEA FAMILY nominují neziskové organizace pro děti, které by mohla IKEA podpořit. V daném regionu vždy vyhrává ta organizace, která získá největší počet hlasů. Každý rok takto vybereme 20 finalistů. Pět vítězných neziskových organizacíi získá od IKEA vybavení v určené hodnotě. Organizacím s nejvyšším počtem hlasů naši interiéroví designéři navrhnou kompletní řešení prostoru tak, aby se v něm všichni cítili co nejlépe.

Dny pro Dobrou věc IKEA

Do Dnů pro dobrou věc IKEA se mají v tomto roce možnost zapojit jako dobrovolníci všichni pracovníci našeho regionu a vytvořit tak lepší každodenní život dětí v nestátních organizacích. Sestavujeme nábytek, malujeme a upravujeme interiéry, uklízíme, pracujeme na zahradě nebo připravujeme akce pro děti - vše, co může zlepšit život dětí.

Spolu s vámi

Členové IKEA FAMILY nominují neziskové organizace pro děti, které může IKEA podpořit. V daném regionu vždy vyhrává ta organizace, která získá největší počet hlasů. Každý rok vybereme 20 finalistů. Každého finalistu podpoříme. Společně s pěti vítěznými neziskovými organizacemi vybereme to nejvhodnější vybavení jejich prostor v hodnotě jejich výhry. Organizacím s nejvyšším počtem hlasů naši interiéroví designéři navrhnou kompletní řešení prostoru tak, aby se v něm všichni cítili co nejlépe.

Jsme partneři Ekoškolám

IKEA Česká republika je dlouhodobým generálním partnerem programu Ekoškola. Společně podporujeme změny ve školách, pořádáme dílny pro veřejnost a přispíváme na konferencích o udržitelném rozvoji. V Ekoškole děti zlepšují svoji školu a své okolí. IKEA vytváří lepší každodenní život pro mnoho lidí.

Nadace IKEA Foundation

Pomáháme i dětem v rozvojových zemích. Loni jsme během Kampaně plyšových hraček, kdy nadace IKEA Foundation věnuje dětem v nejchudších komunitách světa za každou prodanou plyšovou hračku 1 euro, shromáždili v České republice 248 606 EUR na podporu programů UNICEF pro vzdělávání dětí. Naši zaměstnanci, kteří se i ve svém volném čase věnují dobrovolnictví a neziskové činnosti, se v rámci programu Iwitness jeli do Angoly přesvědčit na vlastní oči, jak peníze z Kampaně plyšových hraček pomáhají.

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků