12 volných míst
Pro studenty a absolventy

Vzdělání
Lokalita
Obor
Typ úvazku
Jazyky

Další možnosti spolupráce

Spolupráce

Staňte se Kofolákem! V našem trainee programu můžete začít jako stážisti, studenti nebo absolventi. Program vám ušijeme na míru podle vašich předpokladů a aktuálních příležitostí v Kofole. Můžete u nás absolvovat placenou i neplacenou stáž, ať už jste z jakéhokoli koutu Evropy. Jak chutná Kofola si vyzkoušíte např. na odděleních Sales, Marketing, HR, ve výrobních závodech s moderními technologiemi, v oddělení financí nebo v logistice a distribuci.

Rádi vám pomůžeme absolvovat povinnou praxi v našich výrobních závodech v Krnově, Mnichově Hradišti nebo Rajecké Lesné, případně v Ostravě pro jiné než průmyslové obory.

Pokud hledáte partnera pro bakalářské nebo magisterské práce, naši kolegové jsou připraveni s vámi spolupracovat a podělit se o své zkušenosti. Najdete u nás profesionály z různých oborů, od výroby přes obchod a marketing až po finance a controlling.

Během celého roku, ale hlavně v období naší nápojové výrobní sezóny (letní měsíce, Vánoce) vás rádi uvítáme v týmu logistiky a výroby podle vašich časových možností. Ve skladu v oddělení kompletace výrobků k expedici získáte kondici a ještě vám za to zaplatíme.

Chcete si vyzkoušet práci na různých pracovních pozicích v několika odděleních Kofoly? Rotací ve společnosti máte možnost poznat celou firmu a vyzkoušet si, jaká práce vám bude nejvíce vyhovovat.

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Tým Kofoly

Vyrábíme nealkoholické nápoje s péčí a láskou, a to v sedmi závodech v pěti zemích střední a východní Evropy. Do naší rodiny dnes patří více než 2 300 Kofoláků, kteří pomáhají měnit svět k lepšímu, žít zdravě a stále hledat nové cesty.

Historie společnosti

Rodina řeckého rodáka Kostase Samarase koupila v roce 1993 sodovkárnu státního podniku Nealko Olomouc v Krnově a zahájila výrobu sycených nápojů. Rok 1996 je považován za oficiální vznik společnosti Kofola, jak ji známe dnes, neboť v tomto roce došlo k založení dceřiné dopravní společnosti Santa Nápoje Krnov. Firma poprvé v roce 2000 spojila svůj výrobní program s nápojem Kofola, když s opavskou farmaceutickou společností IVEX, tehdejším vlastníkem značky, uzavřela licenční smlouvu na jeho stáčení.

Naše hodnoty

Poctivost – to co děláme, děláme poctivě.
Originalita – podporujeme jedinečnost.
Hrdost – jsme hrdí na svoji práci a naše značky.
Odpovědnost – podnikáme odpovědně, jsme součástí místní kultury, nasloucháme.
Důvěra – jsme přátelští a otevření.
A hlavně nadšení :) – svou práci děláme s nadšením, láskou a vtipem.

Co dělá Kofoláka Kofolákem?

Takový Kofolák

• má rád svoji práci, která mu dává smysl,
• pracuje s radostí a s nasazením,
• je hrdý, když se s nápoji od Kofoly setká i mimo práci,
• je přátelský ke kolegům a kolegyním,
• dokáže mít radost i z malých úspěchů,
• nebojí se zkoušet, nebojí se neúspěchu a dělá věci naplno,
• přemýšlí nad tím, co by se dalo ve firmě zlepšit,
• ctí dohody a cítí zodpovědnost,
• má rád Kofolu i její produkty,
• cítí zodpovědnost za firmu.

Benefity

Moderní firemní benefity v Kofole

Benefity

Rozvoj a vzdělávání

Podporujeme osobní i profesní rozvoj v inspirativních týmech, celosvětové jazykové vzdělávání, IT dovednosti, soft & hard kompetence, vše atraktivní formou a podle současných trendů.

Leadership academy

Významná a současně i populární je v Kofole Leadership academy, určená pro rozvoj manažerského potenciálu a pro práci s talenty ve společnosti na mnoha zajímavých a důležitých projektech.

Zahraniční mise

Každému Kofolákovi  umožníme získávat zkušenosti i v našich dceřiných společnostech po celé Evropě. Hledáme nejvhodnější řešení pro každého, kdo má chuť a odvahu odjet z domova a zdokonalit se ve svém oboru.

Akce pro zaměstnance

Během celého roku organizujeme pro Kofoláky mnoho sportovních aktivit. Pořádáme nejrůznější akce pro děti a rodiny Kofoláků.

Příběh absolventa

Ondřej Franek

Ondřej Franek

Trainee Operations

Co jsi musel splnit, abys získal současné místo?

Když mi odepsali z Kofoly, abych přišel na pohovor a při vstupu do budovy mě přivítala grafika pandy na houpací kačeně s hláškou „neřeš“, tak jsem tušil, že jsem na tom správném místě. Při vzpomínce na můj srdeční puls před pohovorem a po něm se nyní musím jen pousmát, protože představa tvrdého grilování se hned po pár minutách pohovoru nenávratně rozplynula. Pohovor byl příjemný, o mých profesních představách, budoucnosti a možné spolupráci na DP.

Jak vypadá tvůj typický pracovní den?

Každý den v Kofole je plný nových příležitostí. Kofola je jedinečná. Nehraje se tady na tituly, zkušenosti a postavení. Každý může přijít a říci, tohle pojďme dělat jinak a vedení naslouchá. I jako absolvent můžu zásobovat vedení svými nápady, které jsou vřele přijímány. Během stáže jsem řešil zejména praktickou část DP, zabýval jsem se analýzou procesů výrobní linky. Je fascinující to sledovat, a ještě více fascinující je, když můžete být užitečný – třeba projednat něco se zahraničním dodavatelem anglicky. Jak jinak ukázat stážistovi, že je plnohodnotným Kofolákem? Prostě bomba.

Co považuješ za dobu, co ve firmě pracuješ, za svůj největší úspěch?

Největším úspěchem je bezesporu uznání ze strany vedení a řeč o budoucím zaměstnání. Co více si přát, než když jsou lidé nade mnou spokojeni s tím, co dělám a chtějí mě mít ve svém týmu i do budoucna. Stejnou váhu přikládám i přínosu, který s sebou nese výstup z diplomové práce, jelikož tím můžu pomoci zefektivnit výrobu. O to více je u mě tento přínos ceněný, když víte, že několik lidí před Vámi vychytalo spousty chyb v daném procesu a vy přece jen najdete další.

Jak se ti líbí prostředí, kde pracuješ? Co bys zlepšil nebo změnil?

Měl jsem možnost poznat sídlo vedení Kofoly a výrobní závod v Krnově. Dvě různá místa, ale stejná filozofie a la panda na houpací kačeně s hláškou „neřeš“. Skutečně se zde člověk střetává s každodenním humorem, který je příjemný při náročné práci. Každopádně pro mě je obrovským benefitem pitný režim, v Kofole naprosto dostačující, vzhledem k jejímu bohatému nápojovému portfoliu. Když mám chuť na něco zdravého, dám si UGO z čerstvého ovoce, když potřebuju zachránit den kvůli probdělé noci, řeším to Semtexem.

Vidíš ve firmě prostor pro svůj kariérní růst?

Když ji miluješ, není co řešit. Kofola podporuje mou kreativitu a člověk může rychle zkoušet nové výzvy. Lidé, kteří chtějí a snaží se, rostou společně s firmou. Možnosti uplatnění jsou široké. Pro mě je hobby zlepšovat věci okolo sebe, a když svého koníčka můžu naplno využívat ve svém zaměstnání, mám vyhráno. V nejbližších letech bych se proto viděl na pozici procesního inženýra, ale kdo ví, třeba ve mně Kofola probudí nadání pro jinou pozici 🙂.

Příběh manažera

Karel Teichmann je Kofolákem už 12 let. Svoji kariéru v Kofole začal jako Vedoucí údržby, poté si vyzkoušel pozici ředitele závodu. V současné době pracuje jako Operations Manager. Zodpovídá za výrobu v ČeskoSlovensku a komunikuje s ostatními odděleními. Práce ho naplňuje a Kofola se pro něj stala druhou rodinou. Nejvíc oceňuje to, že se zde dodržují dohody, lidi jsou akční a přizpůsobiví.

Karel Teichmann

Karel Teichmann

Operations Manager

Pracují v Kofole absolventi nebo brigádníci?

Ano, já sám mám svém okolí v současné době tři absolventy a zároveň k nám chodí studenti na brigády.

Jaké vlastnosti u absolventů jsou pro vás nejcennější?

Schopnost adaptace, zájem učit se a poznávat nové věci. Oceňuji to, že mají vlastní názor na věc. Nehledají problémy, ale zajímavé příležitosti. Dokáží bořit mýty a podívat se na věc z jiné perspektivy.

Pracujete se studentem Ondrou Frankem, co vás na spolupráci s ním baví nejvíc?

To, jak je zapálený pro věc, chce se vzdělávat a učit nové věci. Nebojí se a je vynalézavý. Po pracovní stránce také oceňuji schopnost analytického myšlení.

Pokud by chtěl někdo vidět jak funguje výroba, je možné se přijít podívat přímo do výrobního závodu?

Exkurze jsou časově náročné a probíhají přímo v průběhu výrobního procesu. Z tohoto důvodu je bohužel nemůžeme nabídnout široké veřejnosti. Chceme ale ukázat naší výrobu zájemcům, kteří jsou z technických oborů tzn. mechanika, automatizace, elektronika, chemická technologie a pod. Pro takové zájemce je možné po předchozí domluvě exkurzi zorganizovat.

Jak je možné se přihlásit na brigádu v Kofole?

Na našich webových stránkách je sekce určená přímo pro studenty (www.firma.kofola.cz/kariera/studenti). Případně je také možné kontaktovat rovnou naše HR oddělení přes email hr@kofola.cz.

Virtuální prohlídka

Pomáháme

Zodpovědnost vůči zaměstnancům, zákazníkům, dodavatelům, místní komunitě a životnímu prostředí je naše DNA! Podporujeme zdravý životní styl a pohyb dětí a mládeže, záleží nám na životním prostředí a chceme být dobrým sousedem pro naše okolí.

Pomáháme

Podpora sportovních akcí pro děti a mládež

Fandíme zdravému životnímu stylu a máme radost, když vidíme, že děti a mladí lidé sportují, vzdělávají se a svůj volný čas využívají naplno. Takové projekty nám dávají smysl a chceme je podporovat. Loni jsme podpořili přes 400 akcí a projektů a v letošním roce nehodláme polevit. 

Daruj radost

Druhým rokem nabízíme všem Kofolákům šanci pomoci někomu v jejich okolí. Fantazii se meze nekladou – loni jsme finančně podpořili např. denní stacionář Salome pro autistické děti, přispěli jsme na delfinoterapii pro vážně nemocného syna našeho zaměstnance nebo koupili plošinu pro hendikepovaného rybáře. Nápad může přihlásit každý a o tom, koho nakonec podpoříme, rozhodují sami zaměstnanci.

Dobroty

Několikrát do roka vyhlásíme dny, kdy může každý zaměstnanec přinést vlastnoručně připravenou dobrotu, na které si za dobrovolnou cenu mohou pochutnat ostatní. Vybranou částkou podporujeme různé menší projekty. V loňském roce to byly např. dárky pro děti z dětských domovů, letos jsme přispěli na rehabilitaci pro postiženou holčičku Lauru.

Darování krve

Dvakrát za rok organizujeme pro naše zaměstnance společné darování krve ve všech městech, kde máme výrobní závod nebo kanceláře. Každá kapka naší kofolí DNA se počítá!

Sběr oblečení

Zaměstnancům nabízíme možnost přinést do práce oblečení nebo domácí textil, které už nevyužijí. Ty pak věnujeme různým organizacím – např. charitativní obchůdky nebo azylové domy.

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků