8 volných míst
Pro studenty a absolventy

Vzdělání
Lokalita
Obor
Typ úvazku
Jazyky

Další možnosti spolupráce

Jsme perfektní partner pro start kariéry. Pojďte k nám nasbírat první zkušenosti a inspirujte nás svými nápady. Jsme inovativní a umožníme to zažít i tobě.

Jedná se o roční program určený pro čerstvé absolventy vysokých škol s technickým a ekonomickým zaměřením. Je rozdělen do několika etap v rozmezí jednoho týdne až 2 měsíců, během nichž budete mít možnost komplexně poznat chod velké mezinárodní organizace, seznámit se s procesy uvnitř firmy, zapojit se do týmu a zároveň najít oblast, v níž byste se chtěli realizovat. Když jste dobří, můžete se dostat i do zahraničí.

Na webových stránkách pravidelně zveřejňujeme aktuální seznam navržených témat, z nichž si studenti mohou dle zájmu vybírat. Přivítáme ale i vlastní náměty a nápady, s jejichž realizací rádi pomůžeme. Odborník LINETu může práci přímo vést či jen odborně dozorovat a konzultovat. Konkrétní spolupráce vždy záleží na individuální domluvě a potřebě studenta.

Společnost LINET dlouhodobě podporuje zajímavé projekty studentů, zejména technických oborů, kterým nabízí nejen možnost využití vlastních výrobních technologií (obrábění, svařování, lakování,…), ale i finanční pomoc. Díky našim prostředkům například vznikly závodní formule studentů ČZU, ČVUT a ZČU.

Smyslem programu je poznat zblízka reálné prostředí firmy a pracovní náplň. Student navštěvuje firmu a tzv. „stínuje“ svého mentora. Doprovází jej běžným pracovním dnem, účastní se spolu s ním jednání a porad, a získává tak nové zkušenosti a dovednosti, které zároveň může ihned v praxi aplikovat.

Studentům technických, biomedicínských či ekonomických oborů nabízíme získat cenné pracovní zkušenosti v oboru, který studují a vyzkoušet si práci „nanečisto“. U nás můžete na vlastní kůži zjistit, jaké to je být servisním technikem, konstruktérem, marketingovým specialistou anebo někým jiným, možností je u nás spousta. Sami pak posoudíte, jestli vám daná profese sedí a chcete se jí věnovat i v budoucnu.

Nevybrali jste si?

Nevadí, přesto nám pošlete svůj životopis.
Nikdy nevíte, jestli za chvíli nebudeme hledat právě Vás!

Poslat životopis

O nás

Tady jsme začínali

Podobně jako Apple nebo Microsoft, ani my jsme neměli na startu k dispozici špičkově vybavená pracoviště. Začínali jsme na malém statku ve středních Čechách.

Sem chodíme do práce teď

Po 26 letech ale působíme ve více než 120 zemích světa a pracujeme s nejmodernějšími technologiemi.

Projekty budoucnosti

Výsledek naší práce ovlivňuje životy milionů lidí po celém světě.

Zaměstnanecký den

Hodit práci za hlavu je čas od času potřeba.

Benefity

Od svých zaměstnanců očekáváme nadstandardní výkony a na oplátku jim nabízíme nadstandardní systém odměn. Snažíme se v něm nabídnout optimální kombinaci motivačních bonusů a výhod zaměřených na osobní a profesní rozvoj.

Kafeterie

Každý pracovník obdrží daný počet bodů. A vybere si, zda je utratí za sport, kulturu či dovolenou.

Flexibilní pracovní doba

Umožňujeme pružné nastavení pracovní doby, která bude vyhovovat vašim osobním i profesním potřebám.

Firemní akce

Jako například vánoční večírek, zaměstnanecký den, sportovní hry a mnoho dalších.

Firemní školka

Sladění profesního a rodinného života nikdy nebylo jednodušší.

Příběh absolventa

Když jsem nastupoval, myslel jsem si, že všechno důležité už umím ze školy. Až v práci jsem zjistil, jak jsem se mýlil. V LINETu mi ale hlavně na startu všichni pomohli.

Milan Valer

Milan Valer

Specialista controllingu

Jak ses do LINETu dostal, co jsi pro to musel udělat?

Dostal jsem doporučení od kamaráda a přihlásil jsem se do výběrového řízení na pozici Trainee.

Jak vypadá tvůj pracovní den? Na jakých úkolech pracuješ?

To záleží na období. V tuto chvíli řešíme hlavně plánování rozpočtů. Běžné jsou pak reportingy, finanční analýzy pro dceřiné společnosti, cenové kalkulace, revize rozpočtů.

Co považuješ za největší pracovní úspěch?

To, jak jsem se naučil s Excelem 🙂 . Po škole jsem si myslel, že všechno umím, realita ale byla jiná. Dřív mě vůbec nenapadlo, co všechno Excel dokáže.

Kam by ses chtěl dál posunout?

Chtěl bych mít na starost veškerý sales controlling.

Příběh absolventa

Na pozici, na kterou jsem se v LINETu hned po škole dostal, bych se jinde propracovával několik let.

Jan Fojt

Jan Fojt

Servisní specialista

Jak ses do LINETu dostal, co jsi pro to musel udělat?

Se společností LINET jsem začal spolupracovat už jako student, kdy jsem jezdil na preventivní servisní výjezdy do zahraničí. Později jsem se dostal na jeden rok v rámci programu ERASMUS na pracovní stáž do dceřiné společnosti LINET Sweden, kde jsem pracoval jako servisní technik. Po návratu ze stáže jsem si dokončil školu a byla mi nabídnuta pozice v LINETu na oddělení servisu – Servisní specialista.

Jak vypadá tvůj pracovní den? Na jakých úkolech pracuješ?

Úkolem servisního specialisty je zejména technická podpora servisních partnerů a ostatních členů servisního týmu. Mezi úkoly např. patří tvorba servisních manuálů a videí, školení servisních techniků, účast na vývoji nových produktů a hlavně servisní výjezdy. Servisní výjezdy jsou zejména zahraniční a jak po Evropě, tak i na další kontinenty – Asie, Afrika, Jižní a Severní Amerika.

Co považuješ za největší pracovní úspěch?

Doposud můj největší pracovní úspěch je, že jsem se dostal na pozici servisního specialisty. Pozice je, dá se říci, „prestižní“ a je obsazována servisními techniky s dlouholetou praxí a rozsáhlým přehledem v oblasti strojírenství, elektrotechniky a oprav zdravotnických přístrojů. Další velké úspěchy vidím ve výrazném zlepšení formy a struktury servisních manuálů.

Kam by ses chtěl dál posunout?

Zatím nikam, později možná na CEO 😉 . Ale osobní rozvoj vidím ve zlepšení jazyků a v kontinuálním rozšiřování přehledu v oblasti technologií a konstrukce.

Příběh manažera

V LINETu pracuju už více než 10 let. Hned po škole mi tady dali šanci, proto i teď já sám do svého týmu rád přijímám čerstvé absolventy.

Josef Bystrianský

Josef Bystrianský

Vedoucí servisu

Co se od tebe může absolvent naučit?

Absolventi se u nás mohou naučit mnohé a vždy záleží, jakým směrem se chtějí vydat a k čemu mají přirozené vlohy. Servis je oddělení s širokým rozsahem činností. Je možné si u nás například ověřit svou manuální zručnost, stát se technickým odborníkem, vytvářet strategie nebo řídit projekty. V neposlední řadě u nás všichni rozvinou svou výbavu cizích jazyků. Ve skupině LINET Group jich aktivně využíváme osm.

Jakých úspěchů dosáhli absolventi, o které ses staral?

Většina u nás pracujících absolventů se velmi brzo stala rovnocennými partnery služebně starším odborníkům. I přes jejich mladý věk a tedy méně pracovních zkušeností dokáží efektivně komunikovat, vyjednávat a pracovat v mezinárodních týmech.

Jak bys popsal kolektiv, který vedeš?

Mí kolegové, absolventi, jsou aktivní, motivovaní, perspektivní a samostatní. Troufám si tvrdit, že způsob naší spolupráce jim vyhovuje.

Co na absolventech oceňuješ?

Vybírám si absolventy podle schopnosti samostatně pracovat, vysokého pracovního nasazení a aktivního postoje k životu. To jsou pro mne základní prvky, které vyzdvihuji.

Virtuální prohlídka

Video

Pomáháme

Jsme společensky odpovědná firma, pro nás to není jen prázdné heslo.

Pomáháme

Run and Help

Pravidelně organizujeme závod, ve kterém každý uběhnutý kilometr znamená finanční obnos na pomoc vybrané nemocné osobě. Celková vyběhaná částka je pak vždy ještě zdvojnásobena, protože LINET přispívá ve stejné výši jako jeho zaměstnanci.

Podpora Konta Bariéry

Dlouhodobě spolupracujeme s Kontem Bariéry. Organizaci pravidelně věnujeme věcné dary v podobě pečovatelských lůžek a finančně přispíváme do fondu LINET, který Konto Bariéry spravuje.

Úvod do světa práce

Prostřednictvím tohoto programu žákům a pedagogům základních škol zprostředkováváme pohled do praxe, pracovního světa a na konkrétní pracovní pozice či činnosti. V průběhu plánovaných výukových hodin jsou žáci seznamováni s možnostmi profesního uplatnění a s tématy, která se týkají životního cyklu společnosti.

Zeptejte se nás na cokoliv, na co jste ještě nedostali odpověď

max. 8000 znaků